UKLANJANJE DIVLJE DEPONIJE NA TEMERINSKOM PUTU

Novosadski Gradski odbor Zelene stranke u saradnji sa Javnim komunalnim preduzećem ,,Čistoća” – Novi Sad započeo je u ponedeljak (10. aprila) akciju uklanjanja divlje deponije u gradskom naselju Klisa, na Temerinskom putu (preko puta restorana ,,Džet Set”). Ovo je kako navode iz Zelene stranke,  samo jedna u nizu predstojećih zajednički planiranih akcija čišćenja grada.

Saradnja sa JKP ,,Čistoća” – Novi Sad pokrenuta je zalaganjem predsednika Gradskog odbora Zelene stranke, Slobodana Cvetkovića, i predsednice gradskog Saveta za zaštitu životne sredine i odbornice Zelene stranke, Ivane Vujasin, u Skupštini Grada Novog Sada.

Prema rečima direktora JKP „Čistoća“, Vladimira Zelenovića, to preduzeće će uvek podržati ovakve akcije jer one doprinose poboljšavanju uslova života svih Novosađana. – Mi svake godine na teritoriji Novog Sada uklonimo više hiljada divljih deponija. Govorimo o hiljadama kubika smeća. Takođe, redovno apelujemo na sugrađane da ih ne prave i da smeće odlažu u kontejnere i druge posude namenjene za to. Nažalost, još uvek ima onih nesavesnih koji se o takve apele oglušuju i koji ugrožavaju svoju okolinu. Svakodnevno radimo na tome da grad održavamo čistim i urednim i u tom poslu očekujemo pomoć svih Novosađana. – dodao je Zelenović.

Slobodan Cvetković, predsednik novosadskog Gradskog odbora Zelene stranke, objašnjava da se ovaj problem uspešno može rešiti  jedino dobrom saradnjom sa državnim institucijama. – Ovo je samo jedan deo grada koji je očišćen. Tu smo počeli, ali nikako nemamo nameru da se tu i zaustavimo. Stalnim trudom, radom i zalaganjem članova novosadskog gradskog odbora dokazujemo da Zelena stranka čini sve da poveća kvalitet života naših sugrađana. – ističe Cvetković.

Uklanjanje divlje deponije
Uklanjanje divlje deponije

Predsednica gradskog Saveta za zaštitu životne sredine i odbornica u Skupštini Grada Novog Sada, Ivana Vujasin, ističe – Važno je edukovati građane kako da na pravilan način odlažu otpad. Apelujem na sve da uvek imate na umu da je za razgradnju otpada u prirodi potrebno vreme. Tako je na primer za razgradnju papira potrebno do dvanaest meseci, žvakaćim gumama do pet godina, plastičnim kesama do hiljadu godina, a staklo se nikad neće razgraditi. Imajte ove podatke na umu. Čisto okruženje je pravo svih nas, i za to ćemo se, zajedno sa našim savesnim sugrađanima, boriti i u budućnosti.

Broj divljih deponija u našem gradu iz godine u godinu postaje sve veći. One nisu samo ruglo određenih delova grada, već ozbiljan ekološki problem koji, ukoliko se ne sanira na vreme, može imati negativan efekat na životnu sredinu i predstavlja ozbiljnu opasnost po zdravlje ljudi, u vidu širenja različitih zaraznih oboljenja.

 

Fotografije: Dejan Budić


Izvor: Zelena stranka

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *