Моцартова Чаробна фрула премијерно се изводи 21. маја 2016. године на сцени „Јован Ђорђевић“ у Српском народном позоришту у 155. сезони, чиме се обележава 260 година од рођења и 225 година од смрти овог светски познатог композитора.
Прва реприза је 23. маја.
Скраћену верзију опере Чаробна фрула режираће Ксенија Крнајски, према либрету Емануела Шиканедера.
Диригент је Микица Јевтић. Сценарио и драматургија су поверени Бранислави Илић,сценски покрет Андреји Кулешевић, сценографија Жељку Пишкорићу и костимографијаСенки Раносављевић.
У улогама се појављују солисти Опере СНП-а:
Папагено: Небојша Бабић / Васа Стајкић
Папагена: Лаура Павловић / Маја Андрић
Краљица ноћи: Дарија Олајош Чизмић
Памина: Данијела Јовановић / Сенка Недељковић
Тамино: Саша Штулић / Бранислав Цвијић
Сарастро: Горан Крнета / Владимир Зорјан
Моностатос: Игор Ксионжик / Бранислав Цвијић
Учествују и солисти Опере и чланови Хора:
Три даме: Марија Цвијић, Јелена Кончар, Виолета Срећковић / Весна Варагић, Свјетлана Машић, Јасна Кастел
Три дечака: Јасна Миливојевић, Јелена Рудић, Софија Станић / Александра Коцић, Сара Павловић, Ана Бајић
Три роба: Марко Скенџић, Јован Пејић, Предраг Шепељ / Милош Ристић, Горан Машић, Стеван Николић.
У овој занимљивој режијској поставци појављују се и драмски уметници:
Наратор: Милован Филиповић / Сања Микитишин
Учествује Оркестар Опере, а концертмајстори су Владимир Ћуковић и Сергеј Шаповалов. Солистичке улоге чланова Хора припремила је Весна Кесић Крсмановић.